„INITIUM'', czyli owoce sympozjum na targach STONE

Po raz kolejny uczestnicy targów STONE 2017 obejrzą wystawę, na której pokazane będą prace powstałe podczas międzynarodowego sympozjum.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu zatytułowana została ,,INITIUM''. W czerwcu, w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku spotkają się studenci-członkowie Koła Artystyczno-Naukowgo ,,Stone Age'' działającego przy krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych przy Wydziale Rzeźby oraz studenci z SAIMAA University of Apllied Sciences (Imatra Finlandia), Helsinki Academy of Fine Arts (Helsinki Finlandia) i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W tym czasie będą tworzyć dzieła z kamienia pod kierunkiem ad. dr. Marcina Nosko prowadzącego pracownię Rzeźby w Kamieniu i opiekuna Koła Artystyczno-Naukowgo ,,Stone Age'' oraz opiekuna grupy studentów asystenta mgr. Marcina Smosny

INITIUM –w języku łacińskim oznacza „początek, zaczątek, wprowadzenie, wstęp”.

Przez kamień jako esencjonalną materię rzeźbiarską, uczestnicy sympozjum wskazują na mit i znaczenie „ początku”, który podobnie jak kamień leży u podstaw naszej cywilizacji.

Sympozjum jest przykładem, że zainteresowanie rzeźbą w kamieniu jest coraz większe, także wśród studentów, którzy coraz częściej sięgają do tego ciężkiego, ale szlachetnego materiału.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica oraz działające przy wydziale Koło Artystyczno-Naukowe „Stone Age”.

W ramach promocji odbędzie się cykl wystaw posympozjalnych. Dzięki współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawa zostanie zaprezentowana podczas tegorocznej edycji targów STONE 2017. W ubiegłym roku wystawa z sympozjum „GRAVITAS” cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników targów i z pewnością w tym roku będzie podobnie.

Zdjęcia z wystawy GRAVITAS

stone_gravitas1.jpg

Autorzy prac: (od lewej) Andrzej Dromert, Annina Kettunen, dr Marcin Plichta

stone_gravitas2.jpg

Autorzyprac: (od lewej) Karolina Łukawska; dr Małgorzata Wiśniewska; Jakub Prokop

stone_gravitas_3.jpg

Autorki prac: (od lewej) Patrycja Zelek; Enni Vekkeli

Wstecz

Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact