Arena STONE 2018

Arena STONE: forum i konferencja skierowana do profesjonalistów branży kamieniarskiej, architektów, projektantów i właścicieli biur projektowych. Arena STONE ma stać się integralną częścią targów, merytoryczną, inspirującą, pokazującą innowacyjne rozwiązania z użyciem kamienia i szkła.

Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o wystąpienia ekspertów branży z Włoch i Niemiec: mistrza kompozycji mozaikowych i projektantów wykorzystujących kamień w swoich realizacjach.

Przedstawiamy pierwszych prelegentów konferencji Arena STONE.

Raffaello Galiotto

Raffaello Galiotto

Jest wykładowcą designu na University of Ferrara we Włoszech. Ukończył studia chemiczne oraz studia artystyczne na Accademia di Belle Arte w Wenecji. Po uzyskaniu dyplomu na uczelni artystycznej całkowicie poświęcił się projektowaniu. W 1995 roku założył swoją własną pracownię w Chiampo w północnych Włoszech. W swoich projektach stara się łączyć wiedzę dotyczącą projektowania produktów z technologią realizacji prac w marmurze. Od 2014 roku jest kuratorem eksperymentalnego pawilonu Marmomac nazywanego Włoskim Teatrem Kamienia („The Italian Stone Theatre”).

Giulio Menossi

2.png

Jest uznanym na całym świecie ekspertem w tworzeniu mozaik. Ich projektowaniem i realizacją zajmuje się od ponad 38 lat. Wykonane przez niego kompozycje mozaikowe obejmują szeroką gamę tematów – można wymienić wśród nich religijne ikony, portrety czy reprodukcje klasycznych dzieł sztuki. Swoje prace tworzy we własnej pracowni w Udine we Włoszech (niedaleko Wenecji), którą założył w 1976 roku. Jego dziełom poświęcone były liczne wystawy i ekspozycje, zarówno indywidualne, jak i zbiorowe, m.in. Międzynarodowy Przegląd Mozaik w Buenos Aires.

 

Peter Becker

3.png

Jest redaktorem naczelnym portalu branżowego Stone-Ideas.com skierowanego do profesjonalistów i pasjonatów branży kamieniarskiej. Jest uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie projektowania produktów i innowacyjnych rozwiązań architektonicznych z wykorzystaniem marmuru, granitu itp. Ukończył studia na Technical University of Berlin. Po zdobyciu pierwszych doświadczeń dziennikarskich jako redaktor piszący dla jednej z berlińskich gazet, zaczął pracować jako freelancer i właśnie wtedy odkrył bogactwo form, jakie oferuje naturalny kamień. W 2008 roku założył portal Stone-Ideas.com.

 

Szczegółowy program Arena STONE 2018 już wkrótce.

Zapraszamy do zapoznania sięz ofertą uczestnictwa dla firm: Arena STONE_prezentacja.pdf i do wzięcia udziału w Arena STONE.

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact